Mijn DSI

Samen met de sector richting geven aan vakbekwaamheid

18/09/2025
Deel deze pagina

Leerdoelen Permanent Vakbekwaam 2026

De financiële sector verandert razendsnel. Van de opkomst van kunstmatige intelligentie in de beleggingspraktijk, nieuwe regels op het gebied van duurzaam beleggen tot geopolitieke gebeurtenissen : professionals moeten voortdurend hun kennis en vaardigheden bijstellen. DSI stelt daarom samen met haar Adviescommissies de leerdoelen vast voor het Permanent Vakbekwaam (PV) programma van 2026.

In bijeenkomsten met specialisten uit de sector wordt per register bepaald welke thema’s centraal komen te staan. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar wijzigingen in wet- en regelgeving, maar vooral naar de bredere context waarin beleggingsprofessionals werken. Zo vormen de dialoogdocumenten Tussen de Regels (over integriteit binnen sustainable finance) en CTRL SHFT (over AI in de beleggingssector) belangrijke bouwstenen. Ze geven richting aan gesprekken over de dilemma’s en kansen die het vakgebied de komende jaren zullen tekenen.

De adviescommissies bestaan uit vakspecialisten die midden in de praktijk staan. Hun input zorgt ervoor dat het PV-programma  aansluit bij urgente vraagstukken:

  • Digitalisering en AI: van de inzet van algoritmes tot de ethische kaders voor het gebruik van data.
  • Duurzaamheid en regulering: de impact van nieuwe regelgeving en de voortdurende aandacht voor greenwashing.
  • Geopolieke gebeurtenissen: welke gevolgen actuele gebeurtenissen hebben voor de beleggingscategorieën.
  • Behavorial finance: Het herkennen van veelvoorkomende gedragsbiases bij klanten.
  • Integriteit en toezicht: het naleven van ESMA-richtsnoeren en het versterken van vakbekwaamheid in een steeds complexere omgeving.

In oktober koppelt DSI de leerdoelen terug aan de opleiders, zodat zij hun programma’s tijdig kunnen aanpassen. De definitieve leerdoelen worden gepubliceerd op de DSI-website. Daarmee blijft het PV-programma een levend instrument dat meebeweegt met de tijd, zonder het fundament van professionaliteit en integriteit uit het oog te verliezen.

Tags

#DSIInspireert
#Leerdoelen
#Opleiders
#Permanent Vakbekwaam
#samenwerking